Rok online. Co bude dál?

Před pár dny mě moje hostingová společnost začla “spamovat” mailovou schránku s tím, že mi bude končit platnost domény a webhostingu. Stál přede mnou jeden velký otazník. Mám zaplatit? Opravdu nemám přejít k jiné webhostingové firmě, kde prý WordPress běhá rychleji? Jak se mému webu bude (ne)dařit dál? A jak vyřešit jeho redesign a zrychlení?

Zaplatil jsem a mám na dalších 365 dní pokoj. Pojďme si ukázat za ten uplynulý rok nějaký souhrn, odpovědi na nejčastější dotazy a v neposlední řadě jednu novinku, kterou jsem zavedl teprve nedávno.

FAQ

Budeš tu mít někdy nějaké reklamy? 

Odpověď zní – NE. Je to můj osobní web, jakási virtuální vizitka. Neříkám ale, že tu postupem času něco opravdu malého nebude, ale můj postoj k reklamě (bannerům, pop-upům apod.) jako takové je negativní.

Napíšeš o nás / o mně / o čemkoliv článek? 

Pokud jste technicky zaměřená firma, tak mi nedělá problém váš produkt zrecenzovat a sepsat o něm recenzi (v případě zájmu mě prosím kontaktujte, viz homepage). Pokud jste jednotlivec, tak spíše ne, články o “obyčejných” lidech (Ahoj! Tohle je Mirek, je mu 40, pracuje jako skladník v Brně) nepíšu a psát ani nebudu. A to, na jakém článku zrovna pracuju, nikomu neříkám. 🙂 Každopádně pokud se mi návrh na článek líbí, zařadím si ho do “to-do” listu, nechám si to projít hlavou a dříve nebo později ho sepíšu.

Máš nějaký přehled o návštěvnosti stránek?

Mám.

Můžu se k tobě přidat? Nesháníš někoho? Můžu na stránky taky něčím přispět? 

Hmmm, spíš ne. Ale pokud o to máte fakt vážný zájem, tak napište, třeba se nějak domluvíme nebo rovnou založíme nějaký ten vedlejší projekt. :))

Jak dlouho ti trvá napsat jeden článek? 

To záleží na mnoha faktorech, většinou u toho strávím tak pět dní až jeden měsíc. Snažím se nepsat na jeden zátah (autorská slepota je svinstvo).

Proč sis vlastně založil web? 

Dobrá otázka! …na kterou vlastně ani neumím odpovědět. Asi díky škole a jednomu učiteli, kterému bych rád i touto cestou poděkoval za nápad. Psaní se do toho zapletlo úplnou náhodou, ale jsem za to rád. Díky tomu jsem mimochodem získal “místo” v jednom z největších českých e-shopů. Jsem zastáncem názoru, že to nejlepší v životě přichází vždycky, když to nejmíň čekáš. 

Čísla, čísla

0
Zveřejněných článků
0
Návštěv za rok
0
Celková velikost webu / v MB
0
Velikost MySQL databáze / v MB
Nejvíc návštěv získávám z recenzí, to vám tu řeknu zcela otevřeně. Více návštěvníků je zcela nových, jen asi 10 % se pravidelně vrací. Nejčastěji na webu strávíte něco mezi 2 a 5 minutami. Hodně lidí sem taky zavítá z mobilů, než z PC (proto je důležitá responzivita webu). No… a to vám asi stačí, víc toho vědět nemusíte, ne? 🙂

Plány

A jaké mám plány do budoucna?

1) Redesign. Už jsem to pod jeden článek psal, bude to dlouhá cesta. Vybrat vhodnou šablonu je docela těžký, ještě těžší bude to zprovoznit v krátkém časovém úseku. Proběhne reinstalace redakčního systému (tzn. celých webovek), v tom lepším případě se mi podaří nechat tyto stránky zcela neporušené, v tom horším uvidíte jen bílou obrazovku. Uvidíme, tohle budu muset ještě nastudovat a pořešit.  Času dost. 🙂

2) Psát, psát a psát. Nějaký nápady by byly, horší je to s jejich realizací. Nemám čas.

3) Další zlepšování a vylepšování.

Nová funkce!

K prvnímu výročí fungování webu jsem mu nadělil novou funkci. Někteří z vás si možná již všimli (protože je již pár dní v provozu), jedná se o notifikace (ikonka malého zvonečku vpravo dole). Při jejich odběru dostanete jednou za čas notifikaci o vydaném článku. Potěším i fanoušky Applu, protože to je (nebo by alespoň mělo být) kompatibilní i s jablečným operačním systémem, resp. s prohlížečem Safari. 🙂

365 dní uteklo rychle. Nezbývá než doufat, než že se za další rok budu moct pochlubit dalšími hezkými čísly a že vás to čtení bude bavit. Mějte se, já jdu slavit. 😀

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Napsat komentář